Joga i zen we wrocławskim Parku Zachodnim

Ostatnia niedziela sierpnia dopisała we Wrocławiu prawdziwie wakacyjnym upałem. Tego dnia zaplanowaliśmy nasze wydarzenie – „Joga i zen w parku”. Ku naszej radości, zebrała się z nami grupa śmiałków (śmiałkiń), z którymi mimo żaru lejącego się z nieba mogliśmy popraktykować.

Joga, Park Zachodni, Wrocław

Wybraliśmy miejsce w cieniu i zaczęliśmy jogą, która stanowiła pierwszy punkt programu. Asany dobrane były tak, żeby za bardzo nie rozgrzewać, a wykorzystać naturalnie zwiększoną w takiej temperaturze elastyczość do otwarcia barków i bioder. Miało to być zarazem przygotowanie do siedzenia w zazen.

Zajęcia jogi we Wrocławiu, Park Zachodni

Drugi punkt – zazen – zaczął się od wprowadzenia teoretycznego, a następnie przez kilka minut próbowaliśmy siedzieć i nie rozmyślać, tylko skupić się na swoim oddechu.

Zazen w Parku Zachodnim, Wrocław

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wzięcie udziału w naszym wydarzeniu oraz wrocławskim Parkom ESK (zwłaszcza Pani Anecie) za udostępnienie przestrzeni do jego organizacji.

Joga i Zen w Parku Zachodnim, Wrocław

Zapraszamy na regularne zajęcia od września we Wrocławiu, tym razem przy ulicy Zachodniej 🙂 (szczegóły dotyczące dojazdu w zakładce Kontakt)

joga_zen_park_edit0

 

Leave a Reply