Zgodnie z zapowiedzią, zapraszam na drugą część spaceru po Wrocławiu. Spacer miał na celu przypomnienie, w jak ładnym mieście mieszkamy. Dodatkowo miał on dla mnie wymiar edukacyjny, ponieważ poszukując precyzyjnych podpisów, natknęłam się na wiele ciekawych informacji. Wobec tego pokazuję nie tylko zdjęcia, ale też linkuję do stron, na których można poczytać o pokazywanych miejscach. Każdemu przystankowi na trasie towarzyszą asany jogi, których nazwy zostały przy okazji wyjaśnione.
Druga część spaceru objęła okolice gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyspy Słodowej i Wyspy Piasek.
Na placu przed Uniwersytetem Wrocławskim znajduje się charakterystyczna fontanna z Szermierzem. Wykonywana przeze mnie pozycja to ardha candrasana, pozycja półksiężyca, w której ramiona są rozciągnięte pionowo harmonizując z kształtem fontanny.
Tuż obok, w łuku gmachu Uniwerystetu Wrocławskiego, nie było bardziej pasującej asany niż urdhva dhanurasana, czyli odwrócony łuk.
Idąc dalej, weszliśmy na Most Uniwersytecki, który jest właściwie zespołem 2 mostów: północnego i połuniowego. Ważnym punktem jest stojący tam pomnik „Powodzianka”, upamiętniający powódź, jaka nawiedziła Wrocław w 1997r., zwana ze względu na swoje rozmiary, powodzią tysiąclecia. Szczęśliwie, nie była to katastrofa z ofiarami śmiertelnymi, a dzieki wysiłkom wolontariuszy, udało się ocalić najcenniejsze zasoby Wrocławia. Powodzianka niesie książki. Asana przy pomniku to garudasana, czyli pozycja orła, w której góra ciała wyciąga sie do góry od bioder.
Następnie weszliśmy na Kładkę Słodową. Utthita hasta padangustasana (boczna), czyli ręka wyciągnięta do dużego palca stopy – bo łatwiej, gdy noga jest oparta, np. na poręczy kładki 😉
Ponownie utthita hasta padangustasana, tym razem z widokiem na samą Kładkę Słodową.
I małe making-of, czyli Iza na Kładce Słodowej…co dalej?
Dalej Wyspa Piasek, tuż przy Wyspie Słodowej. Odwrócone drzewo to Żywy Pomnik Arena. Tutaj nie było innej możliwości niż adho mukha vrksasana oznaczająca dosłownie drzewo z twarzą w dół, znana bardziej jako stanie na rękach.
Ta część spaceru dobiegła już końca. Niebawem ostatnia już, trzecia część.