Rozpoczęcie sezonu 2017/18 – krótka relacja z zajęć otwartych

Zajęcia jogi na świeżym powietrzu nie mogły trwać wiecznie. Lato powoli się kończy, a wraz z nim wysokie temperatury. Akceptując taki naturalny cykl, wróciliśmy w ten poniedziałek z zajęciami jogi pod dach – do sali przy ul. Zachodniej 2 we Wrocławiu.

Uttanasana

Uttanasana – skłon w staniu

Na zajęcia inaugurujące sezon jesienno-zimowy 2017/18 stawiło się 9 kobiet. Dla części z nich była to możliwość nawiązania pierwszego kontaktu z hatha jogą wg metody Iyengara, dla innych – powrót do praktyki po jakimś czasie. Wszystkie dzielnie praktykowały podawane asany. Przerabiałyśmy głównie pozycje stojące: adhomukha svanasana, trikonasana, uttanasana i inne. W momencie, gdy pojawił się już przesyt tą grupą asan, przeniosłyśmy się do grupy siadów i skłonów.

Adhomukha svanasana - pies z głową w dół

Adhomukha svanasana – pies z głową w dół

Na końcu praktykowałyśmy pozycje leżące, m.in. supta padangustasana, no i oczywiście relaks w savasanie.

Supta padangustasana - rozciągamy nogi w leżeniu

Supta padangustasana – rozciągamy nogi w leżeniu

Dziękuję wszystkim uczestniczkom za przybycie 🙂 jednocześnie zachęcam do kontynuowania praktyki.

Zajęcia otwarte zazwyczaj cieszą się zainteresowaniem, wiele osób pyta wtedy o możliwość dołączenia do grupy. Praktykować jednak warto nie tylko od święta, a regularnie, choćby raz na tydzień. Tylko przy regularnej praktyce można spodziewać się długofalowym korzyści, jakie daje joga. Przykładowo na poziomie fizycznym jest to wzmocnienie ciała, poprawa elastyczności i poczucia balansu. Na poziomie umysłu i psychiki jest to wyciszenie i przywrócenie jasności myślenia. Oczywiście, nawet po jednych zajęciach będziemy się czuć lepiej, zrelaksujemy plecy, uspokoimy biegnące myśli, ale czemu nie sięgnąć głębiej?

Savasana - zasłużony relaks

Savasana – zasłużony relaks

Zajęcia będziemy kontynuować w tym semestrze wg grafiku:

poniedziałek 19:00

wtorek 19:00

czwartek 19:15

Więcej informacji w zakładce Zajęcia jogi.

Leave a Reply